Kalendář akcí

Největší chloubou a reprezentací Aerobik studia Orel Dobříš je oddíl závodního aerobiku dětí a dospělých, který vychovává závodníky již osmým rokem. V současné době je v oddíle celkem 92 dětí a 11 dospělých nad 17 let, kteří trénují 2x-3x týdně.

 Hlavní trenérkou je Mgr. Klára Jandová, spolu s ní se dětem věnuje celkem 5 trenérů závodního aerobiku. Oddíl závodního aerobiku Aerobik studia Orel Dobříš se účastní soutěží a závodů v této disciplíně  na celém území České republiky.

V roce 2011 se díky dvěma našim závodnicím, které hostovaly v této sezóně v jiných klubech podařil dosavadní největší úspěch Orla Dobříš.

  •  1. místo - MISTROVSTVÍ SVĚTA VE SPORTOVNÍM AEROBIKU A FITNESS TÝMECH, Austrálie, Gold Coast - Kristýna Hanusková, kat. junior 14-16 let step aerobik (tým Oxygen Příbram)
  •  1. místo - MISTROVSTVÍ SVĚTA VE SPORTOVNÍM AEROBIKU A FITNESS TÝMECH, Austrálie, Gold Coast - Anna Durajová, kat. junior 14-16 let fitness aerobik (tým Aerobic team Chuchle)

Nyní již každoročně otvíráme kurz závodní přípravky, která má za cíl připravit děti již od nejmenšího věku na závody. Soutěžíme v kategorii FITNESS AEROBIK, FITNESS STEP AEROBIK, BASIC SHOW AEROBIK, ZUMBA, PÓDIOVÉ SKLADBY, SPORTOVNÍ AEROBIK a další.

SPORTOVNÍ AEROBIK

  • Nový dynamický a velmi populární sport, je zaměřen na specifické dovednosti spojující sílu a pružnost s uměleckou tvořivostí v předvedení. Soutěží se ve 4 kategoriích: ženy, muži, páry, týmy. Závodníci musí předvést dokonale zvládnutou sestavu plnou silových prvků, skoků, cviků na ohebnost a pohybovou koordinaci v dosti rychlém tempu daném hudebním doprovodem. V sestavě se hodnotí také originalita, choreografie, předvedení čili "showmanship", úprava dresu, synchronní pohyby párů a týmů.

FITNESS

  • Výběr závodnic pro fitness trvá i několik let, aby družstvo mělo kvalitní předpoklady pro úspěch. Takovému výběru předchází samozřejmě důkladná průprava baletní, gymnastická a aerobní. Správným somatotypem je dívka štíhlá, klidně i vyšší postavy, ale s perfektním držením těla a příjemným vzhledem. Pro oko diváka je tento druh v podstatě tanečního sportu velmi atraktivní. Divákovi se líbí sledovat rychlé pohyby ,naprosto synchronních dívek, při melodické hudbě, plné neočekávaných změn a přechodů do různých útvarů. Proto je i tato disciplína v současné době více populární než samotný sportovní aerobik.
  • Pracovat ale v takovém týmu vyžaduje určitou kázeň, disciplínu a toleranci k ostatním. Jedna jediná závodnice svým špatným přístupem naruší celkový nácvik sestavy. Proto je na každé z dívek, včas zvážit, zda je ochotna toto respektovat a společně s rodiči se přizpůsobit požadavkům kolektivu a trenéra. Nezanedbatelnou otázkou je dostatečná regenerace a dodržování zásad správné výživy. Jako doplňkové sporty děvčata během roku provozují plavání, běh,, jízdu na kole a kolečkových bruslích.

  • Pro dívky je fitness aerobik velice lákavý. Při prezentaci nejde totiž jen o cvičení, ale také o krasné dresy plných barev sladěných s hudbou, neuvěřitelné účesy a líčení. Dívky se učí vystupovat na veřejnosti a zbavují se tak vnitřní trémy, což jim napomáhá zvyšovat svoje sebevědomí. Navazují tak lepší kontakt s okolím a stávají se samostatnější.

AEROBIK TEAM SHOW A BASIC TEAM SHOW

  • Aerobik team show a Basic team show jsou soutěže pódiových skladeb. U Aerobik team show se navíc týmy dělí na cvičící bez náčiní a s náčiním. Základem sestavy je mít nějaké téma,  které je sladěné s dresy, hudbou, choreografií a popřípadě i s náčiním, tak aby soutěžní sestava byla atraktivní, nenudila, byla originální a divák si přál, aby ještě nekončila. Pohyby závodníků přesto vše musí být navíc maximálně přesné a správně provedené. U těchto sestav jsou využívány nejrůznější formy aerobiku.
  • Basic team show jsou pak soutěže obdobného typu jako Aerobik team show s tím rozdílem, že jsou určeny pro začínající závodníky a požadavky na sestavu i členy týmu jsou mnohem mírnější. K vytvoření choreografie se používají pouze základní kroky z aerobiku a hodnotí se převážně správnost a otaženost pohybů závodníků, originální nápad, dres a výběr hudby.

ZÁVODNÍ ZUMBA TEAM

  • Závodní zumba team je novinkou v našem studiu. Je otevřený všem dětem, které mají rády Zumbu, chtějí nacvičit pěknou choreografii a s ní se předvést na závodech Zumba teamů, které jsou v republice stále novinkou. Příchodem této kategorie se otevřela nová kategorie prezentující latinsko-americký taneční styl, radost z pohybu a legraci do které se může zapojit každá věková kategorie.

Ceník a ceny v něm uvedené jsou platné od 11. září 2017. Ceny již zahrnují členský příspěvek Orla (100 Kč/dítě do 16 let) a registrační poplatek u organizátorů soutěží. Kurzovné na pololetí je možné rozdělit do dvou splátek. 

TRÉNINKY ZÁVODNÍ AEROBIK, ZUMBA

1x týdně 1 600 Kč
2x týdně 2 600 Kč
3x týdně 3 600 Kč
4x týdně 4 600 Kč
Extra trénink 50 Kč

Číst dál: CENÍK - ZÁVODNÍ ODDÍLY 2017/2018

Kanál YouTube ASOD

Facebook ASOD

Instagram ASOD

#season2018🏆#firstcompetitionoftheseason
  29  0
 March 16, 2018
  43  1
 January 2, 1970
  38  0
 January 2, 1970

TOPlist

Copyright © 2018 Aerobik Studio Orel Dobříš  Rights Reserved.